interier.infoblog.cz

Řešíte horko v bytě nebo domě?

Publikováno 31.07.2017 v 10:28 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 43x

Léto je beze sporu obdobím letních radovánek. Ale ne všichni si můžou užívat celé dny na veřejném koupališti. Jsou skupiny lidí, kteří musí zůstat doma. To může být velice ubíjející, protože se byty v parném odpoledni mění v nepříjemnou výheň.

Jak odstínit okna?
OknaKdyž jste byli na dovolené v přímořských státech jako je Itálie nebo Řecko, určitě jste si všimli, že prakticky každý dům má okna přes den zatemněná dřevěnými okenicemi. 


Jsou totiž nejideálnější k tomu, aby nepropouštěly příliš tepla do místnosti. Jenže v Čechách si takové okenice může pořídit opravdu málo kdo. Nové byty v Praze už mají okna vybavena hliníkovými žaluziemi.

Montují se, stejně jako dřevěné okenice, před okna a velice dobře zadržují teplo. Pokud má vás byt terasu nebo balkón, je potřeba si uvědomit, že i tudy vniká teplo do vašeho domu. Proto si pořiďte markýzu.

Závěsy vám mohou pomoci od nepříjemného horka

Jenže ne všude si můžete dovolit instalovat žaluzie. Jsou reality Praha, které se nesmějí bez povolení památkářů přestavovat. V takovém případě vám pomůžou opravdu hustě tkané závěsy.

Vyznačují se tím, že jsou velice těžké a nepropouštějí do pokoje tolik světla a tepla. Navíc velice hezky vypadají. Další možností je odstínění slunečních paprsků pomocí mokrého prostěradla.

Jednoduše ho pověsíte do oken místo záclony. Jak se v průběhu dne z prostěradla odpařuje voda, ochlazuje pokoj.

Vsaďte na klimatizaci

Ale stejně nejúčinnějším způsobem, jak si ochladit domov je klimatizace nebo ventilátory. Stejně jako vám realitní rádce poradí, kde najdete to nejlepší bydlení, je dobré se poradit s odborníkem i před nákupem klimatizace či ventilátoru.

Tyto přístroje se totiž prodávají v mnoha různých provedeních. Je tedy dobré si nechat od někoho poradit, který typ je vhodný právě pro váš byt. Většina lidí se touží ochladit co možná nejrychleji.

Ale to vůbec není zdravé. K ochlazování bytu by mělo docházet postupně. Pozor si dávejte také na teplotu. Teplotní rozdíl by neměl být vyšší než 10°C.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?