interier.infoblog.cz

Máte malý byt a chcete si ho zařídit prakticky?

Publikováno 07.06.2015 v 10:03 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 71x

Máte malý byt a bojujete s každým metrem čtverečním? Nejste v tom sami, takový problém řeší spousta lidí. Vyberte správný nábytek, využijte každý možný kout a zvolte správné barvy. Touto cestou dosáhnete útulného domova, kde nebude o nic zakopávat.

Jak na úložné prostory
BytÚložné prostory jsou základem každého bytu. Ať jde o developerské projekty nebo paneláky.

Každý musí někam ukrýt sezónní oblečení, lyže, věci po dětech, staré knihy a další.

V malém bytě je nutné vytvořit úložné prostory, kdekoliv to jen jde. Pokud máte v bytě vysoké stropy, je to obrovská výhoda. Můžete totiž vytvořit úložné prostory v horní části bytu, kde nikomu nebudou překážet. Pokud přesunete úložné prostory do horních poloh, v těch spodních vám zbude mnohem více místa.

Vyberte vhodný nábytek
NábytekLidé mají zájem o malé byty a realitní kanceláře jich mají v nabídkách spoustu. 

Je ovšem dobré vědět něco o jejich zařizování. 

V malém bytě si nemůžete dovolit velký a robustní nábytek.Veliká obývací stěna nebo sedací souprava se vám do obýváku možná vejdou, ale jak dlouho vás bude bavit se plížit kolem zdí a přeskakovat ostatní nábytek?

Držte se základní logiky – rozměr nábytku musí odpovídat rozměru místnosti. Sedací soupravu můžete také využít jako další úložný prostor.Jestliže je váš byt opravdu malý, volte rozkládací pohovky, které mohou sloužit jako lůžko pro hosty. 

Také skříně vybírejte spíše vyšší než širší, abyste si ušetřili trochu prostoru. Nové byty v Praze nebo starší kdekoliv jinde. V malém bytě je důležitý každý centimetr.

Optické zvětšení – barvy a světlo

Při malování malých místností se rozhodně nehodí tmavé barvy, protože prostor opticky zmenšují. Mnohem lepší bude vymalovat světlými barvami. Pro oživení můžete použít třeba nálepky na zeď.

Velkou roli hraje i světlo, které dokáže pokoj opticky zvětšit. A nejde pouze o osvětlení, ale i denní světlo. Takže se vzdejte záclon a okna nezahlcujte velkými květinami nebo dekoracemi, které zbytečně stíní.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?