interier.infoblog.cz

Které obklady jsou ideální do vaší koupelny?

Publikováno 11.03.2018 v 10:29 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 31x

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Obklady se vybírají především podle cenové dostupnosti a vkusu a často se zapomíná na bezpečnost a praktičnost. Přitom zrovna v koupelně hrozí možnost úrazu velmi často. Proto se zaměřte také na další vlastnosti jako je protiskluznost a otěruvzdornost. V dnešních moderních designech si určitě vyberete nejen krásnou dlažbu, ale také bezpečnou a lehce udržovatelnou. Nekupujte ale první, kterou uvidíte. Zjistěte si více informací, ať víte, co máte hledat.

Na co si dát pozor při výběru
BytDlouhá výdrž a bezpečí – to jsou dva faktory, které byste si měli pohlídat. Do koupelny se nejlépe hodí protiskluzná dlažba. Stupeň protiskluznosti se označuje písmeny A až C, s tím, že C je nejvyšší. Do koupelny je nejvhodnější B.


Co se vzdornosti proti otěru týče, dělí se materiály do skupin PEI 1 až PEI 5. Starší domy na prodej Praha mívají sice kvalitnější dlažbu co do výdrže, ale požívala se hlavně hladká dlažba.

Ta je v koupelně dost nebezpečná, zvlášť když je mokrá. Můžete to také řešit protiskluzovými pásky jak na podlaze tak na stěnách.

Co velikost a barva?

Do menší koupelny můžete volit větší dlaždice, protože prostor sjednocují. Pokud chcete prostor rozšířit, volte světlejší odstíny a zkuste uvažovat nad větším zrcadlem. Prosvětlí prostor a opticky ho zvětší. Moderní reality Praha si hodně hrají právě s optikou v prostoru. Volba barev a doplňků dokáže zázraky.

Zajímavá je dlažba imitující dřevo, nebo kamenina. Z koupelny tak můžete vytvořit designový koutek, kde budete rádi relaxovat. Přemýšlejte i nad podlahou a stropem. Podlahu volte tmavší jen v případě, že to neuškodí celkovému vzhledu. Je ale mnohem výraznější a v interiéru zajímavější.

Zpestření a design

Koupelna má hlavní účel jasný. Můžete ho ale zpestřit atraktivními prvky, které se dají vložit přímo do dlažby. Nebo můžete kombinovat více druhů dlažby a vytvořit zajímavé tvary. I realitní makléři ví, že se nemovitost prodává hlavně očima. A proč nemít koupelnu stylovou a bezpečnou zároveň.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?